x
Marka Listesi
Yeni Ürünler
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Güneş Kozmetiklerinin Kullanımının Önemi

Kişisel bakımın vazgeçilmezi cilt bakımında özellikle dikkat edilmesi gereken yaz mevsimidir. Dört mevsim güneşin zararlı etkilerinden korunmak için ürünler kullanılabilmekle birlikte, yaz aylarında güneş koruyucuların ve güneş sonrası bakım ürünlerinin kullanımı elzem hale gelmektedir.

Güneş kozmetikleri kategorisinde yer alan güneş yağı ürünleri güneşin zararlı ışınlarını, cilt üzerinde koruyucu bir kalkan oluşturarak büyük ölçüde engellerler. Zararlı ışınlar cilde ulaşamadan güneş yağı tarafından emilerek ciltten uzak tutulur.

Güneş Kozmetiklerinden Güneş Yağı Kullanımı

Öncelikle bilinmesi gerekir ki güneşten koruyucu özellikteki ürünler içerisinde en etkili olanları güneş yağı ürünleridir. Güneş yağları ciltte homojen bir şekilde kolayca yayılabilmektedir.

Kullanımı kolay olan güneş yağının koruma süresi de daha uzundur. Sudan, terden etkilense bile diğer güneş koruyucu ürünlere oranla cilt üzerinde daha uzun süre kalabilir. Güneş kozmetiklerinin kullanımı güneşin etkilerini %100 engellemez ancak yüksek oranda koruma sağlarlar.

Güneş kozmetiklerinin çoğunda olduğu gibi güneş yağı ürünlerinde de antibakteriyel ve antioksidan özellik bulunmaktadır. Formüllerinde mutlaka nemlendirici özellik bulunan güneş yağlarının kullanımı sırasında ve sonrasında vücudun nem dengesinin korunmasını sağlarlar.

Güneş Yağı Nasıl Seçilir?

Güneş yapı ve diğer tüm güneş kozmetiklerinin seçiminde öncelik cilt tipinizdir. Cilt tipinize uygun kategoriden, yaş, güneşte kalma süresi, cildin güneşe verdiği reaksiyonlar gibi özel durumlar incelenir.

Kişiye ve cilde özel etkinliklerde ve özelliklerdeki doğru güneş yağı belirlendikten sonra markalar arasındaki  güneş yağı fiyatları farklarının nedenleri incelenebilir.

Güneş Yağları Sadece Güneşten Korumuyor

Güneş kozmetiklerinden güneş yağları bileşenleri içerisinde yer alan pek çok etken madde vardır. Önceliği tabi ki koruma olan güneş yağlarının ana bileşeni UV ışınlarını filtreleyen kimyasallardır.

Yaz aylarında güneşle birlikte deniz ve havuzun da vücudumuza bazı olumsuz etkileri bulunmaktadır. Antibakteriyel ve nemlendirici özellikleri de bulunan güneş yağları koruma yaparken aynı zamanda cildin canlı ve bakteriden uzak bir şekilde, sağlıklı yapısını korumayı sağlamaktadırlar.

Ücretsiz Kargo ve Glorika Puan
Ödeme Seçenekleri
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.