Filtre
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Küçük Beden Bayanların Kimono Modeli Tercihleri Hakkında 

Japonların giyim stilinin en önemli parçalarından biri olan kimonolar artık dünyanın geri kalan ülkelerinde de hızlıca giyim sektörüne girdi. Ülkemizde moda ikonları kimonoları eşsiz parçalarla kombinleyerek günün her vaktinde her saatinde ve her yerde kullanabilmekte. Hem sokak modası hem de gece şıklığında tarzıyla öne çıkan kimonolar farkı yansıtmak için her alanda giyinilebilir. Kimonolar şık yapıdan oluşmaktadır. Kimonolar ipek kumaş yapısıyla tasarlanmış olup her cebe her kesime geçmişte uymamaktaydı. Günümüzde kimonolar değişik kumaş yapılarından tasarlanmış olup her kesime hitap etmekte artık. 

Günlük Hayatta Kullanılan Kimonolar 

Kadınların vazgeçilmezi olan kimonolar tamamlayıcı özelliği ile her alanda giyilebilmekte. Gösterişli ve rengarenk şekilde tasarlanan kimonolar sıra dışı kesimleriyle dikkat çekmekte. Kimono parçalarını yırtık pantolonlarla, renkli ve asimetrik kesime sahip mayolarla, bikinilerle, tarz parçalarla oluşturabilirsiniz. Şortları bile istediğiniz kimono parçalarıyla en güzel ve şık şekilde tercih edebilirsiniz. Tarzlara tarz katan kombinler en güzel şekilde giysilerle tamamlanabilir. Birbirinden güzel ve şık kimonolar için keyifli alışveriş siteleri de hizmetinizde bulunmakta. 

Desenlerine Göre Kimono Modelleri 

Japon bayanların giydiği bol desenli, morlu ve allı, yumuşak ipekten yapılan gecelikler olarak da kullanılmaktadır. Gündüz de giyilebilen kimonolar eşsiz kumaşlardan üretilmiş. Aslı Japonca olan, Japonca da kadın, erkek herkesin giymiş olduğu ulusal elbiselerin adıdır. İki yana kavuşan, arkası ve kolları geniş yapıda olan, belden bir kuşak yardımıyla bağlanan kimonolar günümüzde kadınlar tarafından bir çeşit sabahlıklar olarak kullanılmaktadır. Kimono ürünleri her geçen gün çeşitlenmektedir. Osmanlılar döneminde kaftanlar olarak kullanılan giysilere benzetilmektedir. Japonların mili giyeceklerindendir. Kimonoların kolları oldukça geniş durumdadır. 

Kimono Yapıları Hakkında Bilgiler 

Kimonoların ön kısımlarında dikişleri bulunmamaktadır. Arka kısımlarında dikişleri bulunmaktadır. Kimonolar iki kumaş parçasından ibaret durumdadır. Kimonoların bellerine obi ismi verilen kuşaklar sarılmaktadır. Kimonoların sıkıştırılması obiler ile yapılmaktadır. Günümüzde Japonya’da kullanımları azalmış da olsa Avrupa’da moda cereyanlarına tesir ettiği görülmektedir. Küçük bedene sahip hanımlar da 36 ile 40 beden arasında resmi ya da gayri resmi model kimonolarından birini tercih edebilir. Genç bayanların kimonoları daha uzun kollu şekildedir. 

Yaş Gruplarına Göre Kimono Modelleri 

Daha yaşlı bayanların kimonoları resmi kimonolardan oluşmakta olup işlemeli yapıya sahiptir. 26 ile 40 beden arasında bulunan kimonoların ayak kısımları bileklerden yüksek durumda tasarlanmaktadır. Günümüzde hem erkek hem de bayanların kimonoları değişik bedenlerde ve boylardan oluşmaktadır. Kimono fiyatları üretilen parçaya göre değişmektedir. Tek bir kumaş toplarından kimono yapılma geleneği devam ettiğinden büyük bedenleri bulmak çok zor olmaktadır. Kimonolar hiçbir zaman israf edilmemektedir. Eski kimono çeşitleri değişik şekillerde tekrar kullanabilir. Kimonolar genellikle özel günlerde kadınlar tarafından giyilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.