x
Marka Listesi
1 2 3
Yeni Bionike - Bionike Defence Latte 2 in 1 Tonik

Bionike Defence Latte 2 in 1 Tonik

% 20 ₺ 39,50 ₺ 31,60
Yeni Bionike - Bionike Defence 2 in 1 Tonik 200 ml

Bionike Defence 2 in 1 Tonik 200 ml

% 20 ₺ 39,50 ₺ 31,60
DermaV10 - Derma V10 Q10 Innovations Tonik 200 ml

Derma V10 Q10 Innovations Tonik 200 ml

% 50 ₺ 25,00 ₺ 12,50
Nivea - Nivea Pure & Natural Tonik 200ml

Nivea Pure & Natural Tonik 200ml

% 8 ₺ 23,00 ₺ 21,24
DDF - DDF Glycolic %10 Toning Complex Tonik

DDF Glycolic %10 Toning Complex Tonik

% 10 ₺ 220,00 ₺ 198,00
Rosense - Rosense Tonik 200 ml

Rosense Tonik 200 ml

% 10 ₺ 22,90 ₺ 20,60
Roc - Roc Lotion Tonique Perfecting 200ml

Roc Lotion Tonique Perfecting 200ml

% 10 ₺ 54,00 ₺ 48,59
Toplam 57 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Cildinizin Temizliğini Derinlemesine Yapın

Günlük cilt bakımında öncelikli olarak yapılan makyajın tamamen yüzden arındırılması esas olandır. Gün içerisinde hem makyaj malzemeleri, hem güneş ve hava koşulları ile mücadele eden cildimizin akşam yatmadan önce bu etkenlerden tamamen temizlenmesi gerekmektedir.

Cilt temizliğinin asıl amacı bakım öncesinde cilt gözeneklerinin tamamen açık hale getirilmesi ve yüzümüzün nefes almasının sağlanmasıdır. Cilt gözenekleri açılıp nefes aldıktan sonra nemlendirici, besleyici bakım kozmetikleri ile cilt bakımı desteklenir.

Cilt temizliği yapıldıktan sonra cilt temizliğinin son adımı olan tonik ürünleri kullanımı ile temizlik tamamlanır. Tonik kullanımında ciltteki ölü deriler ciltten uzaklaştırılır, makyaj artıklarının kalanları temizlenir. Tonik son olarak gözenekleri tekrar sıkılaştırarak dış etkenlerden etkilenme olasılığı azaltılmaktadır.

Tonik Nasıl Uygulanır?

Tonik uygulamadan önce makyaj ciltten tamamen uzaklaştırılmalıdır. Tamamen makyaj ürünlerinden cilt temizlendikten sonra tonik makyaj pamuğuna biraz dökülür ve pamuk cilde bastırılmadan yavaşça cilt üzerine sürülür.

Tonik cilde sürüldükten sonra yüz bol su ile yıkanır. Eğer toniğin sürüldüğü pamukta makyaj kalıntıları varsa tonik, yüz suyla yıkandıktan sonra tekrar sürülerek aynı işlem tekrarlanabilir. Cilt tamamen temizlendikten sonra yüzünüze nemlendirici sürebilirsiniz.

Tonik Neden Gereklidir?

Makyaj temizleme ürünleri ile cilt tamamen makyajdan temizlenemeyebilir. Gözenekler tamamen açılmaz ise cilt bakımı başarısız olabilir, hatta kalan artıklar ciltte zamanla problemlere yol açabilecektir.

Tonikler alkollü ve alkolsüz içerikte bulunabilir. Alkollü olanlar daha çok akneli, yağlı cilt tiplerinin temizlenmesinde kullanılabilir. Alkolsüz olanlar ise kuru ciltlerde tercih edilmektedir. İçeriklerine göre tonik fiyatları da farklı olabilmektedir.

Tonikler temizleme sonrasında cilt üzerinde kalan artıkları temizler, gözeneklerin havalandırılmasını sağlarlar. Tonik kullanımında gözenekler geçici olarak sıkılaşacağı için dış etkenlerden yüzün etkilenmesine engel olunmaktadır.

Tonik Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tonik kullanmadan önce cildin makyajdan tamamen arındırıldığından emin olmalısınız. Tonik ile cildi temizlemeden temizlik yapılmayacağını bilmelisiniz. Toniğin cildinize çok fazla uygulanması asitli bir içerik olduğundan tahrişe sebebiyet verebileceklerdir.

Toniği cildinize uygularken yumuşak hareketlerde ve çok fazla bastırmadan uygulamanız ve kullanımdan sonra bol su ile yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir. Ciltte kalan tonik ciltten tamamen arındırılmalıdır.

 

Ücretsiz Kargo ve Glorika Puan
Ödeme Seçenekleri
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.